فونیکس وان ، اولین هدست واقعیت مجازی در ایران

57

0.57

 

 

پس از گذشت دو سال از عرضه اولین هدست واقعیت مجازی قابل استفاده توسط کاربران و رشد سریع تعداد اپلیکیشن های واقعیت مجازی، شرکت جلوه ارزش آفرین تصمیم به طراحی و تولید اولین هدست واقعیت مجازی در ایران گرفت و پس از ۴ ماه بررسی و تولید بیش از ۳۰ نمونه اولیه با مصالح مختلف، نهایتاً طرح فعلی براساس استاندارد منتشر شده توسط گوگل تأیید شد و برای تولید انبوه در دستور کار قرار گرفت.

با قراردادن موبایل هوشمند اندرویدی یا آیفون خود در هدست واقعیت مجازی فونیکس وان و قراردادن آن بر روی سر خود ناگهان وارد یک دنیای دیگر می شوید. طراحی این هدست و نرم افزارها و بازی های مرتبط با آن به گونه ای است که پس از حدود ۳۰ ثانیه از قراردادن آن بر روی سر، کاملاً فراموش می کنیم که در اتاق هستیم و نه بر روی ریل ترن هوایی! و به طور کامل مغز ما تحت تأثیر عکس العمل همزمان تصویر موبایل بر اساس حرکت سر و بدن ما قرار میگیرد.

0.56

اشتباه نکنید! این یک عینک سه بعدی نیست. بلکه فناوری جدیدی است که بواسطه ی آن شما در یک محیط مجازی ۳۶۰ درجه بسیار شبیه به محیط واقعی قرار می گیرید و به هر طرف که نگاه کنید همچنان در آن محیط هستید. در این محیط می توانید فیلم سه بعدی و دو بعدی تماشا کنید، بازی های سه بعدی و تعاملی انجام دهید و با اپلیکیشن های توریستی بصورت واقعی (مجازی) به سراسر دنیا سفر کرده و شهرهای دیدنی دنیا را ببینید. هم اکنون بیش از ۲۰۰ اپلیکیشن و بازی رایگان و حدود ۷۰ اپلیکیشن و بازی غیر رایگان برای این پلتفرم در گوگل پلی منتشر شده و تعدادی از برترین های آن نیز در درون DVD همراه با این هدست در اختیار خریداران قرار می گیرد.

هدف اصلی ما برای تولید این هدست، فراهم کردن تجربه لذت بخش استفاده از واقعیت مجازی برای هموطنان عزیزمان است. دیدن لحظه ای که یک نوجوان برای اولین بار هدست را روی سرش نصب کرده و از دیدن آن شگفت زده می شود، برای ما بهترین لحظه و بزرگترین آرزوست. امیدوارم خوانندگان دیجیاتو از این هدست در ایام عید لذت ببرند. باید گفت که ضرب المثل «شنیدن کی بود مانند دیدن» در مورد این هدست واقعاً صدق می کند.

این هدست، هم اکنون با قیمت ۹۹ هزار تومان است.

منبع: دیجیاتو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *