هر آنچه راجع به ios9 باید بدانید |شایانو

000000000000

iOS 9 نسخه ی نسل بعد iPhone و iPad می باشد که در حال حاضر نسخه ی ۸٫۴ مورد استفاده است. کاربرد آن روی اپل موزیک، Siri  هوشمند تر، نقشه ی هدایت در حمل و نقل عمومی، کار همزمان با تبلت و ساختار جدید در برنامه ها. در ۸ جوئن از پروژه ی بزرگ اپل پرده برداری کرد. ضمن این که در اپریل ساعت اپل و در سپتامبر iPhone 6S Plus را پرده برداری می کند. البته هنوز به دست تولید کنندگان تست نشده اند. iOS 9 نسخه ی بتای آن عرضه شده است و پیشرفت خوبی هم داشته و حجم دانلود آن نیز پایین است. گوشی ها و iPhone های قدیمی تر اپل که با این نسخه کار می کنند، حتی اگر iOS 8 روی آن ها نصب باشد.

 

iOS 9 و مطابقت و سازگاری آن

.

iOS 9 جامع تر و شامل تر از نسخه های پیشین است. اپل آن را برای iPhone های قدیمی تر و iPod و حتی iPod Touch عرضه خواهد کرد. شایعه  شده است که لیستی برای iPhone 6S Plus  iPhone 6S، iPad Air 3 و iPad mini 4 تهیه شده است که راجع به iPhone 6C است. خبر خوبی است که مدل های قدیمی از دور خارج نمی شوند. مدل هایی مثل iPhone 4S و iPad 2.

 

Siri باهوش تر

.20

Siri جدید که روی iOS 9 است بیشتر از قبل به گوگل نیازمند است. دستیار جدید اپل، کلماتی مثل it رانیز در بین متن تشخیص می دهد و یک همکاری حرفه ای  با سیستم عامل دارد. برای مثال اگر شما دارید راجع به چیزی صحبت می کنید، به Siri می گویید که بعدا این مسئله را یاد من بنداز و آن می تواند بفهمد که منظور شما از این مسئله، کدام مسئله است. Siri می تواند اثر انگشت شما را تشخیص دهد. همچنین قابلیت تشخیص صدای شما را دارد. همچنین توانایی تشخیص موقعیت و مکان را دارد. مثلا با توجه به خصوصیات محیط و اطلاعاتی که به دست می آورد، می تواند بفهمد شما در باشگاه ورزشی هستید یا جای دیگر. اگر آن را به ماشین تان وصل کنید می تواند برایتان کتاب گویا پخش کند یا حتی به شما اعلام کند که از شهر خارج شده اید یا خیر. ظاهر آن شبیه برنامه هایی است گوگل برای iOS 9 تهیه دیده است. یکی از مهم ترین تغییرات iOS 9 در ظاهر، شماره های گردانی است که حین شماره گیری روی صفحه نمایان می شود.

 

.21

همچنین می توانید آن شماره ها را در ایمیل تان ببینید. امیدواریم با این کار telemarketers به پایان برسد. طبق گفته ی اپل، Siri قبلا یک میلیارد بار در هفته درخواست ثبت می کرد. حالا این رقم در iOS 9 افزایش خواهد یافت، چون اپل گفته است Siri جدید ۴۰ درصد سریعتر است و دقت بالاتری نیز دارد.

 

برنامه های اخبار اپل

 

.22

.به علاوه ی این که از شر PassBook در iOS 9 خلاص می شویم، برنامه ی Newsstand  با News عوض شده است. اخبار اپل برای iOS 9 نیز منتشر خواهد شد. ظاهر آن کمی  شخصی سازی شده است و در آغاز در انگلستان و آمریکا و استرالیا عرضه خواهد شد. دیگر گفتن ندارد که ناشران برنامه های خود را با فرمت جدید اخبار اپل مطابقت خواهند داد. این به نفع شماست.

 

Multitasking برای iPad

iOS 9 یک Multitasking واقعی برای iPad  های جدید به وجود آورده است که بسیار با نسخه ی قبلی آن در iOS 4  فرق دارد. iPad می تواند Multitasking  بهتری نسبت به قبل انجام دهد که باعث شود مردم و کاربران iOS را به اندروید و Microsoft Surface Pro 3 ترجیه بدهند.

 

.23

سه راه برای Multitasking  در iPad وجود دارد. به عنوان مثال هنگام جواب دادن به یک پیام یک برنامه ی دیگر نیز در کنار صفحه باز باشد.

.24

همچنین یک حالت تصویر در تصویر جالب در هنگام دیدن ویدئو و یا مکالمه ی تصویری وجود دارد که با زدن دکمه ی home شکل می گیرد. همه ی این حالت ها در مدل های iPad Air، iPad Air 2، iPad mini 2 و mini 3 وجود دارد.

.25

وقتی کسی کلمه ی Multitasking را می شنود، تعریف آن را در باز بودن دو برنامه به صورت همزمان روی صفحه می داند. درحالی به شور کامل آماده ی معرفی نیست، ولی شایعه شده است که روی iPad Pro 12 اینچی قرار است با آخرین نرم افزار تبلت موجود باشد.

.

کیبورد جدید iOS 9

.

اپل بهترین کیبورد خود را ارائه می دهد. به گفته ی اپل کیبوردی که در iOS 9 به کار گرفته شده است بهتر از کیبورد موجود در iOS 8 است.

.26

کیبورد روی صفحه ی iPad در بخش نوار میانبر برنامه ها قرار دارد که از QWERTY کلمات کلیدی استفاده می کند. برای کات و کپی و پیست کردن در سمت چپ آن و حروف بزرگ و خط کشی و ضمیمه کردن در سمت راست آن قرار دارد.

 

.27

بهتر است با انگشت و حرکت آن روی صفحه برای عوض کردن آن استفاده کنیم به طوری که از دو انگشتمان استفاده کنیم. برای تنظیم کردن فضای بین حروف نیز با انگشت می توانیم به راحتی این کار را انجام بدهیم.

.28

در نهایت میانبرها روی کیبورد های بی سیم مورد استفاده قرار گرفتند. شما می توانید از میانبرها که دکمه های آن روی کیبورد بی سیم تعبیه شده است برای دستور دادن برای انجام کار های به خصوصی استفاده کنید.

 

.29

زیر پوشش

.

ظاهر جدید بسیار خوب است. اما مهم تر از آن سیستم مورد نیازی است که iOS 9 احتیاج خواهد داشت تا به خوبی اجرا شود.

 

.30

همچنین عمر بالاتر باتری نگرانی است که کاربران  iPhone  دارند. شما می توانید بدون پاک کردن حتی یک عکس iOS 9 را نصب کنید.  فضای مورد نیاز آن برای نصب، ۱٫۳ گیگابایت است. در حالی که iOS 8 4.5 گیگابایت فضا می گرفت که برای iPhone 16 گیگابایتی فاجعه بود. باید به خاطر بهتر کردن عملکرد خود روی CPU و GPU دستگاه از iOS 9 قدردانی کرد. ممکن است iPhone با رمز عبور ۶ رقمی که دارد ما را غافلگیر کند.

اما همین آن را با دیگر حالت های امنیتی که نهایتا به ۱۰۰۰۰ احتمال محدود می شوند متمایز می کند، چون یک میلیون احتمال شماره ی مختلف ایجاد می کند. نسخه ی بتای iOS 9 قول های زیادی را به عموم داده بوده که باید ببینیم از بین گوگل اندروید و iOS 9 کدام یک در پاییز موفق تر خواهند بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *