مهاجرت آسان به Skylake با مادربردهای ASRock Combo؛ پشتیبانی از هر دو DDR4 و DDR3

ASRock-Combo

آیا می خواهید که به پلتفرم جدید Skylake مهاجرت کنید اما تمایلی هم به صرف هزینه زیادی و تهیه مادربردهای گران قیمت مبتنی بر چیپ ست Z170 در کنار ماژول های حافظه DDR4 ندارید؟ ASRock با معرفی مادربردهای Combo می تواند همانی باشد که به دنبال آن هستید.

 

ASRock-Combo

 

کمپانی ASRock در مجموع ۲۹ مادربرد مبتنی بر چیپ ست های H170 ،H110 ،Q170 ،Q150 و B150 از نسل Skylake کرده است که چهار مدل از آنها “Combo” خوانده می شوند. با اینکه مادربردهای H170 Combo ،B150 Combo ،B150M Combo-G و H110M Combo-G مشخصات بسیار مشابه ای با دیگر مادربردهای ASRock دارند، اما یک قابلیت خاص آنها را متمایز می کند و آن امکان بکارگیری ماژول های DDR4 و DDR3 به انتخاب خود کاربر است.

ASRock-B150M-Combo-G

 

همانطور که احتملاً می دانید پردازنده های Skylake از هر دو ماژول های حافظه DDR4 و DDR3 پشتیبانی می کنند که ASRock هر دو آنها را بصورت همزمان در مادربردهای “Combo” به خدمت گرفته است. بدین سان گذار از پلتفرم های پیشین به Skylake آسان تر از همیشه خواهد بود و کاربران قادر خواهند بود که از ماژول های حافظه DDR3 فعلی خود استفاده کرده و بعدها سراغ ماژول های حافظه DDR4 بروند.

ASRock-H170-Performance

البته باید توجه داشت که نمی توان بصورت همزمان هر دو ماژول های حافظه DDR4 و DDR3 را بر روی این مادربردها نصب کرد.

منبع: شهر سخت افزار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *