اشتباهات رایجی که موجب ضعیف شدن رنکینگ سایت و سئو می شوند – قسمت اول

seo

 

seo

 

سئوکاران تازه کار اشتباهاتی مرتکب می شوند که یا به خاطر اطلاع نداشتن از بعضی فاکتورها و موارد سئو است و یا به این خاطر که آن فاکتورها را درست متوجه نمی شوند. این حقیقت هم هست که سئو کارخانه ای در حال تغییر مداوم و سریع است روشهایی که چند ماه پیش فایده داشت هم اکنون دیگر جواب نمیدهد. بنا براین شما باید درباره آخرین تغییرات و توسعه های سئو مطالعه کرده و بدانید.

در این مقاله سئو ده اشتباه رایج سئو که باید از آنها اجتناب نموده و راه حل جایگزین آنها برای افزایش رنک یک سایت گفته می شود.

اشتباه ۱: عدم استفاده از ابزار کلمات کلیدی گوگل (Google keyword tool)

بعضی معتقدند که استفاده از ابزار کلمه کلیدی سئو قبل از ایجاد محتوا، تقلب محسوب میشود. این موضوع اشتباه بزرگی است. ابزار کلمه کلیدی گوگل نشان می دهد که کاربران برای پیدا کردن یک سایت خاص چه کلماتی را جستجو می کنند و با استفاده از آن کلمات در محتوا و صفحه یک سایت، این کار برای آن ها و موتورهای جستجو راحت تر می شود.

به علاوه اشتباه رایج دیگری که اکثر وب مسترها مرتکب می شوند رفتن به دنبال و کار روی کلمات کلیدی عمومی ای است که فکر میکنند با آنها ترافیک بیشتری به دست می آورند. حقیقت این است که ترافیک بالای اینگونه کلمات کلیدی در واقع یک ماموریت غیر ممکن محسوب می شود و این به خاطر رقابت بالای این کلمات می باشد. در عوض شما باید تعدادی کلمه با رقابت پایین و کلمات چند قسمتی را به عنوان هدف انتخاب کنید که رسیدن به رتبه بندی و رنکینگ خوب آسان تر باشد.

اشتباه دوم: نداشتن عنوان و توضیحات منحصر به فرد

این اشتباه را میتوان بزرگترین اشتباه سئو دانست و با وجود تاکید مداوم توسط هم گوگل و هم بینگ هنوز هم بعضی سایتها برای هر صفحه خود عنوان منحصر به فرد ندارند. رایج ترین اشتباهات عبارتند از:

  • تمام صفحات یک عنوان داشته باشند
  • قرار دادن نام سایت در عنوان صفحه (برای صفحه اول اشکالی ندارد اما برای تمام صفحات لازم نیست)
  • عنوان صفحه بیش از ۶۵ کاراکتر داشته باشد

توضیحات یا Descriptions هم باید منحصر به فرد (بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ کاراکتر)، بدون پر شدن از کلمه کلیدی و جذاب برای کاربر باشد. یک توضیح خوب میتواند CTR یا کلیک خور بودن سایت را افزایش داده و اگر محتوای شما با آنچه در توضیحات وعده آن را داده اید مطابق باشد احتمال اینکه مطلبتان بحث و گفتگوی بالای در بر داشته باشد هم زیاد است.

اشتباه سوم: عدم فعالیت در شبکه های اجتماعی

رسانه ها و شبکه های اجتماعی یکی از موثرترین راه ها برای تبلیغات و نمایش یک سایت یا محتوای جدید آن می باشد. اشتباه بزرگی است اگر شما در حداقل یک شبکه اجتماعی فعال نباشید. بسیاری از کارشناسان سئو با این موضوع که سیگنالهای خارج شده از این شبکه ها یکی از فاکتورهای افزایش رنک در سئو می باشد موافقند. همچنین این شبکه ها در بالا رفتن ترافیک سایت نیز موثر می باشد.

البته شما مجبور نیستید که مداما فعال باشید و وقت زیادی روی این شبکه ها بگذارید بلکه فقط باید بهترین شبکه را برای کار خود پیدا کرده و درباره خود در آن بنویسید و افرادی را دنبال کرده و برای آنها مطلب و اطلاعات مفید پست کنید.

اشتباه چهارم: عدم ترویج مطالب سایت در اینترنت

توقع نداشته باشید که وقتی مقاله یا مطلبی می نویسید که به نظرتان خوب و مفید است مردم آن را مطالعه و در صفحات فیس بوک یا سایتهای خود بازنشر کنند. این اتفاق تا وقتی که مقدار زیادی بازدید کننده برای پستهای خود دست و پا نکنید نخواهد افتاد. این کار میتواند از طریق سرویس خبرخوان و اشتراک در خبرنامه شما یا دنبال کنندگان شما در فیس بوک یا توئیتر باشد. نباید از پست کردن مطالب خود در ابتدای راهتان خجالت بکشید. این کار اثر بسیار خوبی دارد و انجام این کار موجب سهولت در امور بعدی سئو می شود.

اشتباه پنجم: ثبت نکردن سایت در ابزار وب مستر گوگل و بینگ

ثبت نکردن سایت در ابزار وب مستر گوگل و بینگ شبیه رانندگی با چشمان بسته است! هم گوگل و هم بینگ ابزار وب مستر خود را به عنوان راهی جهت کمک کردن به صاحبان سایتها برای فهمیدن چیزهای بیشتری در باره خصوصیات آن ها ایجاد کرده اند.این کار منافع بسیاری دارد و فرآیند انجام آن به قدری ساده است که حتی تازه کارها هم می توانند آن را انجام دهند. به جای اینکه حدس بزنید چه چیزی درباره سایت شما اشتباه است که ترافیک بالایی از موتورهای جستجوگر دریافت نمیکنید، چشمانتان را باز کنید و از فیدبکی که خود موتورهای جستجو به شما می دهند بهره ببرید.

 

منبع : سایت به سامان پیشرو رایانه

 

قسمت دوم

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *