اشتباهات رایجی که موجب ضعیف شدن رنکینگ سایت و سئو می شوند – قسمت دوم

seo11

seo-mistake

قسمت اول این مقاله را از این لینک مطالعه بفرمایید:

اشتباهات رایجی که موجب ضعیف شدن رنکینگ سایت و سئو می شوند – قسمت اول

 

اشتباه ششم: نداشتن برنامه استوار برای انتشار مطالب

مهم نیست که شما مطالبتان را روزانه، هر دو روز یکبار یا هفته ای یک بار منتشر کنید. آنچه مهمتر است داشتن یک زمان بندی ثابت برای انتشار مطالب است. تصمیم بگیرید که هر چند وقت یک بار مطلب جدید در سایتتان پست کنید و بعد مطابق آن پیش رفته و به چیز دیگری توجه نکنید. این موضوع باعث می شود شما تعداد کمی پست اما پست مفید داشته باشید و فرصتی برای نوشتن مطالب خوب جدید پیدا کنید. داشتن برنامه ثابت دارای ارزش سئو بوده و ترافیک بیشتری را به همراه دارد.

اشتباه هفتم: نویسنده مورد تایید گوگل نبودن

جدیدترین روند در سئو درباره معتبر و مورد اعتماد بودن است. هدف شما ایجاد اعتماد بین سایت خود و کاربران آن و کسب اعتبار برای سایت خود نزد موتورهای جستجوگر می باشد. یکی از راه های (ولی نه تنها راه) کسب اعتبار به وسیله کسب مزایای نویسندگی در گوگل پلاس به دست می آید. زمانی که دارای پروفایل کاملی نزد گوگل پلاس باشید می توانید آن را به محتوایی که تولید می کنید متصل کرده و اگر همه چیز به درستی انجام گرفته باشید عکس شما در نتایج جستجو بعد از محتوای شما قرار خواهد گرفت. راه اندازی این موضوع خیلی سخت نمیباشد و واقعا اشتباه بزرگی است که از مزایای آن برخوردار نشد. وجود عکس شما در کنار نتایج جستجو نرخ کلیک یا همان CTR را نیز افزایش می دهد.

اشتباه هشتم: عدم داشتن لینک داخلی

لینک کردن داخلی صفحات شما به ۳ دلیل ضروری می باشد:

 • به موتورهای جستجو کمک میکند تا صفحات بیشتری را از سایت شما پیدا کنند.
 • هر لینک به یک صفحه داخلی یک سیگنال برای موتور جستجو است که این صفحه برای سایت شما اهمیت دارد.
 • به کاربران سایت کمک میکند تا مطالب مرتبط با آنچه برایشان جالب است را پیدا کنند.

اکثر صاحبان وب سایتها حتی ذره ای خود را برای ساخت لینک داخلی به زحمت نمی اندازند، زیرا یا این کار را وقت تلف کردن می دانند و یا نمیدانند که ایجاد لینک داخلی بری سئو مفید است.

برای لینک سازی داخلی:

 • صفحات مرتبط را هم به وسیله یک کلمه در میان متن و هم با قرار دادن قسمت “مطالب مرتبط” در پایین متن خود به هم لینک کنید.
 • همواره از کلمه کلیدی استفاده نکنید بلکه کلماتی مثل “اینجا کلیک کنید” و یا “بیشتر بخوانید” و یا غیره را هم به کار ببرید.
 • همیشه صفحات جدید را به صفحات قدیمی لینک ندهید بلکه گاهی صفحات قدیمی تر را به صفحات جدید لینک کنید. درست است که این کار کمی مشکل و زمان بر است اما انجام آن بسیار مفید می باشد.
 • مطمئن شوید که صفحاتی که میخواهید رنک و رتبه بالاتری داشته باشند دارای لینک داخلی بیشتری هستند. میتوانید چنین گزارشی را در وب مستر گوگل با انتخاب گزینه ترافیک و سپس لینکهای داخلی مشاهده کنید.
 • بسته به نوع مطلب و درازای آن بین ۲ تا ۱۰ لینک داخلی در هر صفحه داشته باشید.

اشتباه نهم: کند بودن و دیر لود شدن سایت

به واقع اشتباه بدی است که از مزیت سرعت بالای وب سایت به عنوان فاکتوری در رنکینگ آن استفاده نکرد. اگر فقط یک عامل باشد که ما مطئنیم که روی رنکینگ سایت اثر مثبت می گذارد، آن سرعت بارگذاری صفحه است. گوگل و بینگ میخواهند اینترنتی را سریعتر کنند و هر کاری که بتوانند می کنند تا این اتفاق بیفتد.

اما چگونه سرعت سایت را بالا ببریم؟ به طور پایه ای دو راه وجود دارد، یکی استفاده از یک هاست با سرور قدرتمند می باشد و دیگری طراحی سایت بدون کدها و جلوه های گرافیکی اضافه که سرعت آن را بالا ببرد. پیشنهاد میکنیم سرعت سایت خود را با استفاده از ابزار Google PageSpeed Insights service آنالیز کرده و دستورالعمل های آن را پیروی کنید.

اشتباه دهم: لینک سازی با سرعت بالا

لینک سازی کار اصولی نیست ولی اکثر افراد از این کار برای بالا رفتن رتبه سایتشان استفاده می کنند. لینک سازی کار وقت گیری است و در این زمان میتوان کارهای بسیار مهم زیادی را انجام داد که ترافیک را به سایت بیاورد. اگر شما قصد دارید لینک سازی انجام دهید، اشتباهات زیر را مرتکب نشوید:

 • لینک ها را خیلی سریع نسازید. این فرآیند باید کاملا طبیعی به نظر بیاید و برای یک سایت طبیعی نیست که در عرض سه ماه ده ها لینک ورودی داشته باشد. آهسته و پیوسته پیش بروید.
 • از لینک کردن کلمات کلیدی استفاده نکنید. در گدشته ای نه چندان دور، لینک کردن کلمات کلیدی برای رنکینگ بسیار مهم بود، اما حالا اگر تعداد زیادی لینک به این شکل داشته باشید ممکن است پنالتی شوید!
 • همه لینکها را به صفحه اصلی سایت خود ندهید و از صفحات دیگر هم استفاده کنید.
 • لینک نخرید و تبادل نکنید. به جای این کار از پست گذاشتن به عنوان مهمان برای ایجاد لینک به سایتتان استفاده کنید.

مطمئنا لیست بالا صد در صد کامل نمی باشد. اشتباهات بیشتری در سئو هستند که حتی وب مسترهای حرفه ای هم آنها را تجربه می کنند. اما به نظر ما اشتباهات بالا مهم تر بودند. به علاوه عقیده ما بر این است که اگر این اشتباهات اصلاح شوند، تاثیر مثبت آنها روی سایت شما سریع تر می باشد.

 

منبع : سایت به سامان پیشرو رایانه

قسمت اول

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *